Kabát, Teplice 19.6.2015

20. července 2015 v 18:54 |  AKCE, kde jsme byli
V pátek 19.6.2015 jsme vyrazili na Kabáty - já a Pepa. Hned v úvodu musím s lítostí oznámit, že jsme zapomněli doma foťák Zamračený Jelikož jsem stála nejblíž k podiu, co jsem kdy na Kabátech byla (a že jsem na nich byla snad už po tisícé), tak by fotky byly opravdu parádní, stáli jsme cca 4m od zábrany u podia.


Nicméně koncert byl famózní a mě osobně se líbil více jak Kiss! Spousta z vás si asi teď klepe na čelo, ale pro mě jsou Kabáti prostě srdcovka a užila jsem si je víc :)
Nejenom mě, ale i spoustu lidí okolo zaujal jeden sekuriťák, který měl po celou dobu své "šichty" naprosto kamenný výraz, zkrátka dokonalý poker face... Stál obličejem necelý metr od první řady a absolutně nic ho nerozhodilo, ani když na něj slečna dělala opičky nebo na něj cosi pořvávali. Byl jako socha se zamračeným vražedným výrazem Smějící se


Opět před koncertem proběhla pro Teplice již tipická mexická vlna, která jela nejenom po místech na sezení, ale i před pódiem. Poprvé v životě jsem viděla i slyšela skupinu Blue Rocket, která mi přišla velmi dobrá a hlavně dokázala fanoušky rozehřát a pozitivně naladit.

Kabáti hráli písničky z nového alba a samozřejmě i ty starší. Ty nové jsem slyšela poprvé a většina se mi jich moc líbila, mezi písničkami měl Pepa Vojtek vtipné komentáře. Pro mě zaručeně nejvíce užitá písnička Banditi di Praga, pak také samozřejmě mnou hodně oblíbené V pekle sudy válej, Shořel náš dům, Go Satane Go, Bruce Willis, Moderní děvče :)

Z nových jsem byla okamžitě unesená z písně Western boogie a Pakliže, kterou P.Vojtek představil takto:
"(...)neustále nám lidi vyčítají, že zpíváme jenom česky, že bychom měli zkusit nějaký cizí jazyk, ale my jsme zastánci toho, aby jste nám vy, fanoušci, rozumněli, abychom mohli všichni společně zpívat a navíc je český humor dost ojedinělý, takže proto ta čeština, ale nakonec jsme si řekli, že na té poslední desce přece jenom zabloudíme k cizojazyčnému textu - žádná němčina (ač blízko zde), ani angličtina nedejbože ruština ale přátelé francouzština neb je to řeč lásky že jo, vzrušení... Dovolte mi abysme vám trošku tu francouzštinu osvěžili, musím si tedy někoho vybrat na začátek písničky, nějakou dámu bez partnera, abych pak nedostal přes držku. Třeba tady koukám, MADAM, MŮŽETE MI UKÁZAT VÁŠ CROISSANT??? (...)" a následně začala písnička PAKLIŽE, která je prostě úžasně vtipná a geniální!

Také se mi líbila nová písnička MYSLEVECKEJ PLES, kde byl host Rafan, který se podílel na nahrávání právě této písničky na pro rock netipický nástroj basu. Působilo to celé naprosto skvěle, Rafan má vizáž, kterou si představuji spíše k elektrické kytaře či bicím, rozhodně ne k base, navíc jak do té basy "řezal" a ještě u toho "tancoval", prostě bomba, celou dobu okolo sebe rozhazoval pozitivní energii po kupách, skvělé!!!

Další super nová písnička byla VALKÝRA, ve které vystupovala jako host jakási Alice v bílém a musím říct, že mě pohled na podium u této píscničky naprosto uchvátil!!! Doporučuji si najít nějaké video či shlédnout jedno z přidaných, které na konci článků sdílím.

01-Bang
02-Stará Lou
03-V pekle sudy válej
04-Buldozerem
05-Shořel náš dům
06-Na sever
07-Malá doma
08-Western boogie
09-Starej bar
10-Banditi di Praga
11-Myslivecký ples
12-Do pekla do nebe
13-Bára
14-Pakliže
15-Burlaci
16-Restaurace pana Kalvody
17-Go satane go
18-Óda na konopí
19-Šaman
20-Valkýra
21-Bruce Willis
22-Kdoví jestli
23-Žízeň
24-Brousíme nože
25-Dole v dole
26-Moderní děvče
27-Pohoda

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 HonzaP HonzaP | Web | 13. října 2015 v 10:11 | Reagovat

Hodně hustej koncert, muselo to mít bezvadnou atmosféru, příště pojedu taky ! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.