Pepa - druhý trénink

22. února 2015 v 22:05 |  Já - autorka blogu
Ve středu 18.2.2015 jsme byli podruhé trénovat u Péti Svejkovské na ranči Radana. Pepa měl pod sedlem opět úžasného Čipa. Druhý trénink byl především o řízení koně nohama. Nejprve Pepa kroužil po jízdárně a soustředil se na detailní vyjíždění rohů, ustupování na holeň podél stěn.


Následně přešel na velký kruh, který měl zmenšovat a zvětšovat v kroku a klusu. Učil se také držení otěží jednou rukou, což pro něj byla úplná novinka, a následné obracení koně pomocí holeně, sedu a otěže.
Ke konci hodiny ještě cválal na velkém kruhu na pravou i levou ruku, kde se musel soustředit na správný sed, klidnou ruku, pobízející holeň a správné používání otěží, když kůň utíkal z kruhu. Bylo vidět, jak toho má až nad hlavu a neví, na co se soustředit dřív, ale opravdu se snažil vše dělat jak jen nejlépe dokáže.


Největší boj pro něj bylo pobízení, jelikož Tabasca pobízet "nemusí". Nakonec si Péťa na Čipa sama a ukazovala nám, co a jak funguje, také nám radila co dělat s naším Tabascem. Já celou hodinu hltala informace a snažila se zapamatovat všechny rady a veškeré vysvětlování. Musím říct, že už po těch 2 trénincích, pod námi Tabasco mnohem lépe a ochotněji funguje, když už rozumí tomu, co po něm chceme, resp. když my už mu umíme říct, co žádáme :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.