Přistižen; Harlan Coben

17. ledna 2015 v 14:10 |  Co jsem četla
Knihu Přistižen jsem koupila ve svém oblíbeném knihkupectví Neoluxor ve slevě z 259,-Kč na 49,-Kč. Na knihu jsem četla recenze jenom v superlativech, já osobně si myslím, že zas až tak skvělá není (četla jsem lepší v tomto žánru), ale samozřejmě je to věc individuálního názoru. I tak kniha pro mě patří mezi ty lepší, protože je jednou z mála, kde opravdu není možné odhadnout rozuzlení příběhu předem.

Jedná se o jednoduše psaný lehce detektivní příběh. Celou knihou nás provází televizní reportérka Wendy, která usvědčuje ve svém pořadu úchyláky z pedofilie. Jedním takovým v televizní show usvědčeným je Dan, kterého pak jeden z otců zneužitých dětí zavraždí právě v přítomnosti reportérky Wendy. Ta ale už v té době tuší, že na ní také byla ušita past, podobná jako šila ona na nic netušící muže, je totiž možné, že díky ní byl právě zabit nevinný člověk. Začne se tedy pídit po tom, jak to skutečně celé bylo, jestli Dan byl skutečně pedofilem, za každou cenu chce znát pravdu a tak rozjíždí pátrání na vlastní pěst. Dostávají se k ní velmi zajímavé informace, které příběh dost zamotávají - zavražděná puberťačka, Danovo spolubydlící z koleje, kteří byli stejně jako on veřejným mediálním skandálem "zničeni"... Když už získá opravdu dost informací, najednou se i ona stane obětí mediálního skandálu -> z predátora kořistí.

Až ke konci knihy se dozvíme, jak to bylo ve skutečnosti se zavražděnou dívkou, se zneužitým chlapcem, s Danovo spolubydlícíma z VŠ a především s Danem samotným, rozuzlení jsem v žádném případě nečekala takové, jaké bylo.
Knížku určitě doporučuji k přečtení.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.