Výjížďka s Terkou 1. adventní neděli

14. prosince 2014 v 21:52 |  Moji koně
První adventní neděli 30.11.2014 jsme vyrazili ke koním - já, Pepa a děti: Péťa, Terka a Lucka. Vyčistili jsme koně, nasedlali, posadili Péťu na Balíka a Lucku na Tabasca a šli jsme na procházku do Malé Veleně, kde jsme odbočili na cyklostezku směrem na Benešov n.Pl.

Na cyklostezce jsme se vyměnili, na Balíka jsem si sedla já a na Tabasca Terka. Jeli jsme dál po cyklostezce směrem na Benešov. Cestou jsme ještě potkali 4 lidi, měli s sebou psa, který nás chtěl sežrat, dokonce pak utekl páníčkovi a běžel za námi cca 250metrů, museli jsme tedy zastavit a čekat, až si pro něj páníček doběhne :) Pes byl opravdu statečný a vytrvalý, naštěstí se jednalo jen o pejska, který měl přibližně 30cm v "kohoutku", takže žádné vážné nebezpečí Smějící se


Dojeli jsme až k Benešovu, kde jsme jeli směrem do lesa. Projížděli jsme okolo jakési boudy, kde byl přehozený koberec přes dřevěnou kozu. Balík málem dostal infarkt, ale nakonec okolo té koňožravé příšery prošel. Následovala cesta lesem, krásná rovná do mírného kopečka, tak jsme se dohodli, že naklušeme. Po chvíli, kdy koně šli fakt v klidu, jsme nacválali krásným pomalým cvalem a vyjeli jsme až nahoru. Terka se ze začátku bála cválat, ale nakonec se jí to děsně líbilo, byl to její první cval v terénu a Tabasca zvládla fakt skvěle, cválal pomalu za Balíkem a neměl snahu ho předběhnout.

Následovala dlouhá rovinka po lesní cestě, kde jela Terka první a vesměs jsme klusali.

Nakonec jsme dojeli zpět na část cyklostezky, kde jsme nasedali na koně. Tam jsem vzala Tabasca pro jistotu na vodítko, aby náhodou neuhnul na louku směrem domů, kterou si velmi rád vyběhne. Sice trošku caploval, ale vesměs se nějak nepral. Louku jsme obešli krokem a vyrazili směrem k "rokli" - mezi veleňáky známé cestě lesem do velmi prudkého kopce, která zkracuje cestu z Malé Veleně do Velké. Tabasco se tvářil, že by kopec nejraději vyletěl cvalem, ale Terka se nedala a v pohodě ho udržela, Balík sotva funěl. Ve druhé třetině kopce jsem Tabasca vzala opět na vodítko, protože následovala louka, která vedla směrem domů a vzhledem k Tabascovo temperamentu jsem nechdtěla riskovat, že ho Terka neudrží (přece jen to byla její 2. výjížďka). Tabasca ale skvěle udržela vedle mě, vodítko jsem měla volně a jsem si jistá, že kdybych ho neměla na vodítku, tak by se nic nedělo, ale jistota je jistota... Každopádně po vyjetí rokle byli koně absolutně splavení, jako vždycky, když tento krpál vyšlápnou.


Projeli jsme krátkým lesíkem a pokračovali vsí, kde parta lidí rozsvěcela stromek a jedna paní si neodpusitla poznámku "Ti jsou ale uštvaní, chudáci..."... Dělala jsem, že jsem nic neslyšela, nemá prostě smysl se dohadovat, ale docela mě to naštvalo, jak hned každý dělá závěry aniž by vůbec věděl co a jak... Tvářila se, jako bychom je hnali tryskem kdoví kde a přitom jsme cválali jen jednou zrhuba 300m, poté jsme na úseku cca 2km poklusávali a pak jsme jen KROKEM vyšli prudký kopec!!! A nějaká situace neznalá "dáma" bude pohrdavě tvrdit, že jsme koně uštvali???? Fakt nikdy nepochopím tyhle lidi!!! Ale nechci se tu zbytečně vztekat, prostě tak krásná výjížďka, v podstatě Terky první výjížďka na Veleni (úplně na první výjížďce byla v Kostomlatech p.Mil., kde jsme měli koně na dovolené), poprvé v terénu cválala a takhle to nějaká ženská dokáže skazit nemístnou poznámkou Křičící i když Terka byla jak
v transu, ta jí ani nevnímala, byla unešená z toho, že jede na Tabascovi první a nikdo jí nevede :) no uvidíme, snad přes zimu bude takových výjížděk víc :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.