Neznámá; Tess Gerrintsen

16. října 2014 v 10:45 |  Co jsem četla
Detektiv Jane Rizzoliová má každým dnem porodit. Ale to zdaleka neznamená, že by prožívala poslední dny těhotenství v klidu a ve spokojených přípravách. Nejprve musí svědčit u soudu, a když se konečně dostane do porodnice, nastanou naprosto nepředvídatelné komplikace.
V márnici soudní lékařky Maury Islesové se totiž mezitím objevila záhadná mladá žena - která ovšem proti všem předpokladům není mrtvá. Je tedy převezena do nemocnice, do stejné, kde má Jane rodit. A protože je vyplašená, rozhodne se utéct za každou cenu, i za cenu únosu...

Kdo je ta mladá neznámá a co ji dohnalo k tak zoufalému činu? Jane Rizzoliová, Maura Islesová a s nimi i Janein manžel, agent FBI Gabriel Dean, začínají rozplétat klubko záhad, lží a násilností, které sahají velmi vysoko.

Tuto knihu jsem četla někdy v polovině roku 2011, takže už si přesně nevybavuji detaily. Začínalo to s převaděči lidí přes hranice, kdy dvě mladé ženy (hrdinky knihy) místo vysněné práce prodali do nevěstince. Děly se tam různé zrůdnosti od znásilňování malých holčiček vysokými pohlaváři až po zneužívání žen, které chtěly jít za lepším životem a místo toho je čekalo doživotní mučení. Nakonec se právě hrdinkám podaří utéct a s sebou nesou videokazetu se záznamem znásilněné holčičky státním zaměstnancem. Celá kniha se pak odehrává jejich útěkem, pronásledováním mafií a zkorumpovanými lidmi z vysokých postů. Nevědí, komu mohou věřit, protože je do toho zamotáno hodně lidí, kteří tento obchod s lidmi krejí a vydělávají na něm. Najdou však člověka, který jim opravdu pomáhá, ale okolnosti jim nedovolí jinak, než se rozdělit, protože pro vyřešení situace musí každý udělat svůj díl... Je to opravdu velmi zajímavá kniha plná zoufalství, strachu, naděje a neuvěřitelných situací, které se třeba opravdu někde ve světě dějí... Rozhodně doporučuji tuto knihu přečíst.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.