9) Oceán

24. října 2014 v 12:58 |  Hřejivá výzva
"Oceán! Velký a modrý. Jaký je?"
"Eeee.... velký a-a-a-a... modrý?!"
"Můj sen!"

Většina z nás určitě zná rozhovor v akvárku z animovaného filmu Hledá se Nemo. Přesně tak, jak popsali oceán oni, tak stejně ho vidím já - velký a modrý. Jak mám psát o něčem, co je velké a modré a nic víc o tom nevím? Nic víc, co by nevěděli ostatní?

Co si vybavíte, když se řekne OCEÁN? Já si vybavím nekonečnou masu vody, vybavím si tu ohromnou plochu, vybavím si "nekonečnost". Je to pro mě něco obrovského a neznámého, slaná voda plná nejrůznějších živočichů, příkopů, jeskyní a žraloků. Když se ale podíváme na okraj oceánu, máme na výběr například slunné písečné pláže Indického oceánu nebo naopak ledová pole v Severním ledovém oceánu. Já bych si určitě vybrala to slunné pobřeží, bílý písek, palmy, koktejly a dobré jídlo, jó to by byla dovolená akorát pro mě. Takové Maledivy nebo Mauritius, Bali, Lombok...

To mi připomíná, že jsem se před pár měsíci bavila teď už s bývalou kolegyní v mé současné práci, která bude od listopadu také bývalá, o tom, že společně vyrazíme jako parta lidí v lednu 2016 do Thajska a Indonésie. Ona už tam takhle byla a nemůže si to vynachválit, navíc když jedete po vlastní ose a ne s cestovkama, vyjde to o 2/3 levněji, úplně jsem zírala, kolik ji stál měsíc v těchto destinacích, kdy neustále přelétávali mezi různými ostrovy, strávili dva dny v Kuala Lumpur, kde nakupovali jako šílení. ŘÍkala mi, že si ani nemusela brát moc oblečení, protože když si něco náhodou roztrhla, prostě to vyhodila a koupila si tam za pár šupů nové. To samé jídlo, jedli v restauracích, neustále chodili na masáže, půjčovali si skůtry, dělali výlety a pak trávili Silvestra na jedné z tamních známých pláží. Když mi to vyprávěla, zírala jsem s otevřenou pusou a nespočetněkrát jsem jí řekla, jak jí to závidím. Na základě toho jsme se domluvili, že v lednu 2016 se já s přítelem přidáme k nim :) Nejdříve jsem si říkala, že to bude fakt pálka, ale vzhledem k tomu, kolik tam utratili oni a to ještě hodně rozhazovali, tak si myslím, že to vyjde jen o trochu víc, než kdybych letěla s průměrnou cestovkou do lepšího hotelu na 15 dní do Turecka. A stejně jsme na léto 2015 plánovali dovolenou u moře, tak to hold necháme na leden 2016, akorát asi tam nebudeme moci být celý měsíc. Teda jestli to vyjde :) Třeba nám do toho něco vleze nebo se prostě situace do té doby změní a žádné Thajsko a Indonésie nebude, tak jako tak ale není všem dovoleným konec a já to prostě pojmu jako jeden ze svých dalších dlouhodobějších cílů - podívat se do Thajska a Indonésie!

Ostrov Lombok, Indonésie
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Em Age Em Age | Web | 29. října 2014 v 13:10 | Reagovat

Hej ten tvůj design... máš ráda koně, dobře... ale přes toho koně na boku nejde číst text. Neuvažuješ o změně? :)

Jinak Thajsko a Indonésie? To mě moc neláká, spíš vůbec... nepotrpím si na Asii. :D Ale držím palce, ať se ti sen splní! :)

2 Lukáš Lukáš | Web | 29. října 2014 v 13:29 | Reagovat

[1]: je pěknej ten vzhled stránek co ? Mě se taky hned na první pohled zalíbil

3 Iris V. Iris V. | E-mail | Web | 29. října 2014 v 14:02 | Reagovat

Thajsko a Indonésie by se mi také líbily, tak ať vám to vyjde.
Já bych raději třeba někam do Itálie nebo Španělska, prostě někam blíže, taky kvůli kultuře a řeči (i když dnes se už všude domluvíš anglicky, to je fakt).
Pojem "oceán" ve mně také evokuje nekonečno. Třeba když se koukáš na moře a daleko na obzoru vidíš, jak se svět kulatí. :-)
Jinak na tvém designu nevidím nic špatného, líbí se mi, zobrazuje se mi dobře.

4 Šárka Šárka | 29. října 2014 v 20:57 | Reagovat

[1]: není to jen špatným rozlišením monitoru? Na 4 různých počítačích, ke kterým mám přístup, se mi text s koněm nekreje, tak nevím v čem bude chyba :)

5 Šárka Šárka | 29. října 2014 v 20:58 | Reagovat

Já se bez mučení přiznám, že design není mou silnou stránkou a toto je vrcholem mého umu, proto to mám tak jednoduché :D to jak mají jiní blogy nastavené, to bych nedala, ani nevím jak to udělat :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.