Maškarní šaráda - Ranč Radana 22.6.2014

27. srpna 2014 v 20:09 |  AKCE, kde jsme byli
V neděli 22.6.2014 jsme se již podruhé zúčastnili maškarního na koních na ranči Radana ve Veselém, maškarní se pořádalo již šestým rokem.
Všichni jezdci přijeli v maskách, letos nás bylo jen 5 párů, tedy 10 koní, ale i tak byly masky skvělé - trestanci, potápěč s talibáncem, cyklistky, jeptiška s Papežem a arabské princezny (já a Pepa).
Závodilo se ve dvojicích v pěti disciplínách:
1. Tanec na sudu
Jezdci po odstartování dojeli na svých koních k sudu, oba jezdci na sud vylezli, tančili dokud neskončila hudba, naskočili na koně a jeli do cíle. Jeli vždy dva jezdci proti dvoum jezdcům, jelo se na čas, jezdec se nesměl dotknout země.
Nejen že nebylo jednoduché vyrovnat balanc na kymácejícím se sudu, ale také bylo pro většinu jezdců těžké překecat koně, aby si stoupl k sudu, počkal až se jezdec přesune na sud, zatančí a zase naskočí zpět do sedla. Já se letos opět divila, že šel Balík k sudu celkem dobře a hlavně že stál, protože on normálně nepostojí.
V tanci na sudu jsem s Pepou získala druhé místo.
2. Přenášení a přelévání vody
Tato disciplína se jela štafetově ve dvojicích na čas, vyhrála nejrychlejší dvojice. Jezdec jel k prvnímu sudu, sebral z něj malý kyblík plný vody, přejel s ním k druhému sudu kde byl velký černý kbelík s vodou, do kterého se musel vylít malý kbelíček. Následně se muselo s malým kbelíčkem zamávat, nabrat vodu z černého, přenést bílý na první sud a jet do cíle, kde vyrazil druhý z dvojice a provedl to samé.
Někteří koně se k sudu nechtěli ani přiblížit, i já měla s Balíkem trošku problém, ale stačilo sud v klidu obejít a pak k němu došel. Když jsem kyblík vylévala, moc se mu to nelíbilo a divně čuměl, do velkého kýble chtěl strčit čumák, protože ve stejném dostává krmení. Když jsem nabrala vodu, tak se mohl zbláznit, protože to na něj z kyblíku cákalo a jeho veličenstvo přece nebude mít mokrou srst Smějící se
Za tuto disciplínu jsme získali 2.místo.
3.Skákání v pytli
Jelo se opět štafetově ve dvojicích proti druhé dvojici, vítězila dvojice s nejlepším časem ze všech dvojic.
První z dvojice dojel na koni k sudu, seskočil, vlezl do pytle a v pytli i s koněm v zádech hopkal do cíle k druhému z dvojice, předal pytel a druhý z dvojice hopkal k sudu se svým koněm v zádech, u sudu vylezl z pytle, nasedl na koně a pelášil do cíle. Já se při skákání v pytli musela přidržovat Balíka za hřívu, jinak bych si asi dala na čumák Smějící se Na fotce to ještě není vidět.
Ze skákání v pytli jsme si odnesli 3.místo.

4. Dráha zručnosti
Jelo se opět štafetově ve dvojicích proti druhé dvojici, vítězila dvojice s nejlepším časem ze všech dvojic.
První jezdec vyjel, přeskočil (překročil) kavaletu ve výšce cca 30cm, dojel ke kavaletám ve tvaru L, ty musel projet a zpět vycouvat, následně se projel krátký slalom a do cíle, odkud vyjel druhý jezdec a celé to zopakoval.
Balík skok překonal jak nic, zato Tabasco absolutně nevěděl co se po něm chce a nechtěl přes to jít, tak jsem Pepovi řekla, ať přes to jde krokem, takže to jen překročil a bylo to :) Couvání bylo horší, Balík se místo couvání začal vzpínat na zadní, až když jsem mu slovně řekla "back, back", tak pochopil a začal couvat, nakonec to pěkně vycouval. Tabasco měl trošku problém, resp. Pepa ještě neví, jak mu dát správný signál k couvání, navíc na konci byly vedle kavalet 2 pneumatiky a Tabasco, nevím jak to dokázal, do jedné z nich nacouval obouma zadníma a začal panikařit, co to má navlečené na zadních nohách. Naštěstí se nic nestalo, jen povyskočil a byl z toho venku, pořadatel pak tu pneumatiku odnesl, po projetí odnesl i tu druhou. Nakonec půlku odcouval a druhou půlku vylezl překrokama :)
V dráze zručnosti jsme měli 3.místo.
5. Kuželkovaná
Kuželkovaná je v podstatě stará známá židličkovaná, jen místo židlí posloužilo několik kuželů, které se postavily do kruhu a my na koních jsme kolem nich kroužili. Když dohrála hudba, honem jsme seskakovali z koní a usazovali se na kužel, na koho nevyšel ten šel z kola ven. Aby to nebylo tak jednoduché, uprostřed kruhu stál pořadatel, který hlásil jakým tempem máme jet, změny směrů apod. Já to vzdala hned ze začátku, jelikož Balík nepostojí, dělám to tak, že z něho sesedám až v momentě, kdy opravdu v klidu stojí a jelikož při této kulekované to jaksi nešlo, nemělo to smysl se vůbec o něco pokoušet.

Nakonec jsme si odvezli také druhé místo v kategorii NEJHEZČÍ MASKA. Hlasovali diváci a k naší smůle 3/4 diváků byla rodina a známí k masce potapěče, takže potapěč měl první místo a my přes veškeré snahy a hodiny práce na maskách jen druhé, stejně jako loni. Příště si pozveme také rodinu, známé, kamarády Smějící se Né, i tak musím říct, že mám velkou radost, naše maska sklidila ohromné ohlasy, což mě velmi hřeje. Nejvíce se líbil Pepa, převlečený za princeznu. Spousta lidí zjistila, že jde o chlapa, až po dlouhé době a pak se jen ptali "Cože, on je to chlap?" Smějící se
Celkově byl den velmi vydařený a už teď vymýšlíme masky na příší rok.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.