Maškarní šaráda 29.6.2013 na Ranči Radana

27. srpna 2014 v 9:00 |  AKCE, kde jsme byli
V sobotu 29.6.2013 jsem se já s Balíkem a Pepa s Tabascem zúčastnili na Ranči Radana pátého ročníku Maškarní šarády na koních, pro nás byl tento ročník prvním. Na ranč jsme vyrazili časně ráno z Velké Veleně a cca za 2 hodiny jsme byli na místě, masky jsme odvezli den předem kamarádce, která měla přijet se svým koněm vozejkem (jedná se o mého ex koně Charlieho, o kterém byl původně tento blog). Koně ale nemohli naložit a tak přijeli těsně před začátkem. Nestihli jsme tedy na Balíka a Tabasca dát komplet masky (Balíkovi chyběly rohy, Tabascovi bandáže). Já jsem totiž byla za černého jezdce na drakovi a Pepa za doktora z červeného kříže. Už tak jsme přišli do "korálu" jako poslední :)
Ve 13h započala šaráda, všichni jezdci ve dvojicích závodili ve čtyřech sranda discipínách. Co se masek týče, byla to neuvěřitelná přehlídka nápadů. Závodili dvě Slepice, Afocirkus, Pytel bramor (Emil Šiška) a Kuchařka (Pavla s Charliem), Jezeďák Lojza a Víla (Anička Krobová), dvě Elfí ženy, Čarodejnice a Eržika (Eva Musilová) a nakonec my - doktor (Pepa Němeček) a Černý jezdec (Šárka Dittrichová).
První disciplína: TANEC NA SUDU
Dvojice musela dojet k sudu, vylézt na něj, tančit dokud nestopli písničku, naskočit na koně a dojet do cíle. Disciplína byla na čas, píseň začla hrát když dvojice stabilně obsadila sud, ani jeden jezdec z dvojice se nesměl dotknout země jakoukoli částí těla.
Druhá disciplína: jakýsi ŠTAFETOVÝ BĚH či jak to nazvat
První z dvojice vyběhl ke kuželu, musel oběhnout koně (většina koní naštěstí postála), běžet k "držiči", předat mu koně, chytnout se za nos takzv. sloním chobotem, koncem čouhající ruky chytnout kužel a několikrát ho oběhnout (tuším že 12x), poté člověk musel +/- určit směr, kde asi nechal koně, dojít si pro něj a přes gumy běžet zase zpět, kde vyběhl druhý z dvojice. Na druhé půlce jízdárny proti jedné dvojici závodila druhá, vítězem byla nejrychlejší dvojice.
Třetí disciplína: BĚH S KOLEČKEM
Opět byla na každé polovině jízdárny jedna dvojice a běželo se štafetově s kolečkem, za sebou jezdec táhl koně (někteří doslova táhli, včetně mě). Překážkou byla paleta a kavaleta, následně slalom mezi kužely.
Čtvrtá disciplína: ŽIDLIČKOVANÁ S KUŽELAMA
Poslední disciplínou byla klasická "židličkovaná", ale místo židlí jsme měli kužely. Jezdilo se na koních v kruhu okolo kuželů a když byla stopnuta hudba, musel jezdec seskočit a přisednout si na kužel. Nejdříve se jezdilo v kroku, poté v klusu a ve cvalu. Já odpadla hned při druhém sesedání, Pepa, který mě vyřadil, vypadl při čtvrtém sesedání.
Do závodění se připojili i diváci a vyzkoušeli si jednu z disciplín.
S výsledkem jsme byli spokojení, získali jsme 3.místo v "Tanci na sudu" a 2.místo jako "Nejhezčí maska" (hned po slepičkách).
Počasí nám přálo, tradiční gulášek byl opět vynikající a atmosféra veselá. Po skvěle stráveném dni jsme hupsli do sedel a jeli zpět do domovské stáje.
Více fotek najdete na stránkách Ranče Radana, případně výběr na mém rajčeti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.